Logo
Ladies

Badania położnicze USG 2D 3D 4D

Badanie USG 2D do 10. tygodnia ciąży

Zaleca się, aby pierwsze badanie USG ciąży wykonać pomiędzy 6. a 10. tygodniem ciąży. Badanie to pozwala na potwierdzenie wczesnej ciąży, lokalizację zarodka i prawidłowość jego zagnieżdżenia wewnątrz macicy, liczbę zarodków, ocenę wieku ciąży, określenie wielkości i masy płodu oraz pierwszy pomiar akcji serca dziecka.

Badanie USG 2D GENETYCZNE 1. TRYMESTRU z oceną ryzyka wystąpienia zespołu Downa od 11. tygodnia do 13. tygodnia + 6 dni

Badanie przezierności karkowej (NT) wykonuje się pomiędzy 11 a nieukończonym 14 tygodniem ciąży. Jest to pomiar ilości płynu znajdującego się na karku u płodu. Dodatkowo oceniane są podstawowe struktury anatomiczne płodu oraz kontrolowana obecność kości nosowych, a także dokładny rozmiar płodu. Analiza umożliwia oszacowanie indywidualnego ryzyka zaburzeń chromosomowych, w tym m.in zespołu Downa.

UWAGA! Każda kobieta może urodzić dziecko z zespołem Downa.
Przy pomocy badania USG „GENETYCZNEGO” możliwe jest wykrycie do 90% przypadków wady genetycznej. Wraz ze znajomością wieku matki oraz wynikami testów krwi skuteczność badania wzrasta do 95%.

Test PAPP-A

Test PAPPA jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, uzupełniającym badanie USG 2D. Powinno być wykonywane u wszystkich kobiet w ciąży (za: Polskie Towarzystwo Ginekologiczne). Badanie to wykonywane jest między 11. a 14. tygodniem ciąży.

Test PAPP-A wykonuje się w celu określenia wysokości ryzyka wystąpienia zespołu Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Patau oraz wad ośrodkowego układu nerwowego (OUN).

Badanie USG 2D/4D GENETYCZNE 2. TRYMESTRU ze szczegółową oceną rozwoju narządów dziecka od 18. do 22. tygodnia ciąży

To badanie wykonywane jest pomiędzy 18. a 22. tygodniem ciąży. Polega na szczegółowej analizie anatomii dziecka. W czasie badania oceniany jest rozwój głowy (w szczególności mózgu i twarzy), kręgosłupa, klatki piersiowej, serca, innych narządów wewnętrznych oraz kończyn.

Optymalny okres dla tych badań to 22 tydzień ciąży.

Poza oceną płodu przeprowadzane jest badanie łożyska. W przypadku, gdy jest ono nisko usadowione (mniej niż 5 cm od ujścia wewnętrznego), należy powtórzyć badanie USG pomiędzy 34. a 36. tygodniem ciąży, aby ocenić stopień migracji (unoszenia się) łożyska.

W trakcie tego badania możliwa jest diagnostyka rozszczepów wargi i podniebienia.

Badanie to pozwala również na określenie płci dziecka.

Badanie USG 4D GENETYCZNE 3. TRYMESTRU ze szczegółową oceną rozwoju narządów i przepływów naczyniowych oraz oceną wzrostu od 24. do 34. tygodnia ciąży

To badanie wykonywane jest pomiędzy 24. a 34. tygodniem ciąży. Dostarcza informacji na temat postępu dojrzewania dziecka. W trakcie tego badania szacowana jest ilość wód płodowych i stopień dojrzałości łożyska. Ponownie wykonywany jest przegląd narządów wewnętrznych dziecka, pomiary mające na celu ocenę wagi dziecka oraz sprawdzenie przepływu krwi w tętnicy pępowinowej i tętnicy środkowej mózgu. Oceniane są także przepływy w sercu co pozwala wykluczyć ewentualne wady serca ujawniające się w późnym okresie płodowym.

W trakcie badania kontrolowane jest również łożysko oraz ilość płynu owodniowego (tzw. AFI). Rodzice mają okazję wspólnie z lekarzem wykonującym badanie posłuchać bicia serca dziecka.

Określenie płci dziecka

Ten rodzaj badania wykonywany jest po ukończonym 20 tygodniu ciąży. Warunkiem określania płci dziecka jest wcześniejsze wykonanie pełnego badania USG.

Lekarz jest w stanie określić płeć z dokładnością do 97%.

USG

Ginekologiczne 100 zł
Ginekologiczne 3D 150 zł
Wizyta + USG 200 zł
Położnicze do 10 tyg. ciąży 100 zł
Położnicze po 10 tyg. ciąży 2D + płytka (GENETYCZNE) 240 zł
Położnicze 3D/4D 18-32 tydz. ciąży + płytka 280 zł
CIĄŻA BLIŹNIACZA cena USG + 70 zł
Monitorowanie owulacji 9, 11, 13, 15, 17 d.c. pierwsze USG 100 zł kolejne 80 zł
USG sutek 100/150 zł
USG sutek + doppler 140 zł
USG tarczyca 100 zł
USG tarczyca + doppler 140 zł
Wizyta endokrynologiczna + USG 150 zł
USG jamy brzusznej 100/120 zł
USG ortopedyczne 150 zł
USG ortopedyczne podwójne (dwa stawy) 200 zł
Wizyta + USG ortopedyczne 220 zł
Wizyta + podwójne USG ortopedyczne 250 zł
Blokada stawów 150 zł
Wizyta + blokada stawów (pod kontrolą USG) 300 zł
Biopsja kolana (pod kontrolą USG) 150 zł
USG szyi (tarczyca, ślinianki) 120 zł
Pęcherz moczowy, nerki 100 zł
Test PRISCA z USG; PRISCA I + cena USG (I i II trymestr) 190 zł + cena USG
Test PRISCA z USG; PRISCA II + cena USG (I i II trymestr) 200 zł + cena USG
Zapłać w ratach!
Zobacz więcej

Aktualności

Badge
2018/11/09

Edukacja i doświadczenie zawodowe Prof. Krzysztof Rytlewski ukończył Akademię Medyczną w Krakowie. Po rocznym stażu podyplomowym w Kielcach rozpoczął pracę w Krakowskim Szpitalu Klinicznym, gdzie pracuje do dzisiaj. W roku 1984 r. uzyskał specjalizację w zakresie ginekologii i położnictwa. Jako pracownik naukowy nieprzerwanie związany jest z Akademią Medyczną, a później Collegium Medicum UJ. W roku […]

2018/11/09

Dr n. med. Dominik K. Boligłowa – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej dołączył do zespołu lekarzy pracujących w ośrodku Osteomed. Dominik Boligłowa jest absolwentem prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”) w Rzymie, którą ukończył w roku akademickim 2007/2008. W roku 2009 […]

2018/01/08

O nas Ośrodek Medyczny Osteomed to nowoczesna placówka medyczna, w ofercie której znajduje się szereg podstawowych oraz wysoce specjalistycznych konsultacji i zabiegów medycznych, a także pełna gama badań analitycznych. Już od ponad 20 lat nasi specjaliści służą pomocą w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych Zasady Voucher podarowany przez Ośrodek Medyczny Osteomed (Kraków, ul. Kazimierza Wielkiego 57) upoważnia […]

Strona w trakcie przebudowy.
Przepraszamy za utrudnienia.