Logo
Ladies

Pytania i odpowiedzi

 • AQUALYX

  Jak długo utrzymują się efekty?

  Efekt uzyskany dzięki zabiegowi Aqualyx utrzymuje się bardzo długo, ponieważ tkanka tłuszczowa w miejscu poddanym terapii nie ma tendencji do odbudowywania się.

  Czy mogę jednorazowo pozbyć się tłuszczu z kilku części ciała?

  Oczywiście.

  Czy po zabiegu pojawiają się rozstępy?

  Usuwanie tkanki tłuszczowej nie ma wpływu na powstawanie rozstępów.

  Czy muszę być pełnoletnia aby wykonać zabieg?

  Tylko osoby zdrowe i pełnoletnie mogą poddać się zabiegowi.

  Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

  Pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do codziennych czynności. Przez kilka kolejnych dni po zabiegu należy spożywać codziennie minimum 2 litry wody, unikać wysiłku fizycznego i nagrzewania ciała, jak również spożywania alkoholu.

  Czy mogę po zabiegu uprawiać sport?

  Do tygodnia od wykonanego zabiegu należy unikać wszelkiego wysiłku fizycznego.

  Ile można stracić w obwodzie ciała w różnych częściach ciała?

  Zeltiq nie jest to metodą odchudzania – zabieg jest przeznaczony dla osób z wagą prawidłową lub niewielką nadwagą. Zabieg jest także wsparciem przy leczeniu cellulitu. Możemy w ten sposób stracić kilka centymetrów w obwodzie. Jednak jest to sprawa indywidualna. Dla uzyskania efektu wymagane jest wykonanie serii zabiegów, najczęściej 2 – 4 . Liczba zabiegów jest uzależniona indywidualnie od Pacjenta i jego reakcji na preparat. Efekt zależny jest również od wyjściowej objętości lokalnej tkanki tłuszczowej, jej lokalizacji, czy też oczekiwanego efektu końcowego.

  Czy mając tzw. pajączki, mogę poddać się zabiegowi?

  Skóra z pajączkami nie jest przeciwskazaniem do wykonania tego typu zabiegu.

 • COSMELAN/DERMAMELAN

  Czy zabieg jest bolesny?

  Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

  Jak wygląda skóra po zabiegu i jak długo trwa rekonwalescencja?

  W ciągu dwóch dni po zabiegu, głównie w przypadku skóry bardzo wrażliwej, może pojawić się rumień (zaczerwienie skóry o różnym stopniu nasilenia). Jest to reakcja normalna. Może pojawić się także uczucie napięcia i pieczenia. Ponadto po kilku dniach skóra ulega złuszczeniu. Okres rekonwalescencji trwa około dwóch tygodni, jego długość zależy od wrażliwości skóry. Aby zredukować powstały dyskomfort należy często stosować krem łagodzący.

  Kiedy widać pierwsze efekty i jak długo się one utrzymują?

  Poprawę stanu skóry można zaobserwować już tydzień po zabiegu. Leczenie przebiega z różną szybkością, bowiem jest to sprawa indywidualna i podporządkowana typowi skóry. Przy ciemnej karnacji plamy znikają w przeciągu od 8 do 10 dni. U osób o jasnej skórze (blondyni i szatyni o jasnych oczach), zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadkach intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane. Przy odpowiedniej profilaktyce przebarwienia mogą nigdy nie powrócić. Zbyt wczesne przerwanie terapii, może spowodować ponowne pojawienie się przebarwień, gdyż kuracja nie eliminuje skłonności skóry do hiperpigmentacji, a jedynie przerywa ten proces. Bardzo ważne jest aby po zabiegu unikać słońca i stosować filtry o wysokim faktorze. Można również profilaktycznie stosować specjalny krem podtrzymujący efekty zabiegu, ściśle trzymając się zaleceń lekarza.

  Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  • alergie skórne
  • opryszczka
  • leczenie pochodnymi wit. A
  • ciąża i laktacja
  • infekcje bakteryjne
  • infekcje wirusowe
  • nadwrażliwość na światło
  • skłonność do powstawania bliznowców

  Jakie są działania niepożądane?

  Działania niepożądane są zwykle przewidywalne, umiarkowane i przemijające. Najczęściej to złuszczanie skóry przez około 7-10 dni, zaczerwienienie, tkliwość, nasilenie zmian trądzikowych, przebarwienia pozabiegowe u osób nieprzestrzegających ochrony przeciw słonecznej.

  Czym różni się terapia Cosmelanem od tej z użyciem Dermamelanu?

  Dermamelan zawiera wyższą od Cosmelanu zawartość składników aktywnych oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie).

  Jak mam się przygotować do zabiegu?

  abieg nie wymaga wcześniejszego specjalnego przygotowania. Jednak należy pamiętać, że tak jak w przypadku innych zabiegów bezpośrednio przed nim nie należy się opalać, ani poddawać się innym zabiegom kosmetycznym np. peelingom.

  Jak przebiega zabieg?

  Etap pierwszy. Pacjent z nałożoną maską na twarzy, udaje się do domu i zmywa ją po ustalonym przez lekarza czasie. Zaleca się wykonanie zabiegu po południu lub w dzień wolny od pracy i innych obowiązków.
  Etap drugi, to kuracja podtrzymująca, utrwalająca i poprawiająca efekty zabiegu. Jest wykonywana za pomocą specjalnego kremu. Okres trwania to minimum 3-6 miesięcy. Czas trwania etapu drugiego jest zależny od rodzaju plam, ich nasilenia oraz ich genezy. Krem, który pacjent stosuje w domu (krem należy do całego zestawu wykorzystanego do zabiegu) aktywnie podtrzymuje efekt działania zabiegu i zapewnia trwałość terapii depigmentującej oraz pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Po zakończeniu kuracji trzeba także pamiętać
  o stosowaniu odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych z faktorem SPF 50.

  Czy po zabiegu mogę używać podkładu i kosmetyków do makijażu?

  Makijaż, w tym podkład, można nałożyć już drugiego dnia po zabiegu. Podkład możemy stosować przez cały okres trwania kuracji podtrzymującej.

  Czy mając skórę naczynkową, mogę się poddać zabiegowi?

  Skóra naczyniowa nie jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu.

Aktualności

Badge
2018/11/09

Edukacja i doświadczenie zawodowe Prof. Krzysztof Rytlewski ukończył Akademię Medyczną w Krakowie. Po rocznym stażu podyplomowym w Kielcach rozpoczął pracę w Krakowskim Szpitalu Klinicznym, gdzie pracuje do dzisiaj. W roku 1984 r. uzyskał specjalizację w zakresie ginekologii i położnictwa. Jako pracownik naukowy nieprzerwanie związany jest z Akademią Medyczną, a później Collegium Medicum UJ. W roku […]

2018/11/09

Dr n. med. Dominik K. Boligłowa – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej dołączył do zespołu lekarzy pracujących w ośrodku Osteomed. Dominik Boligłowa jest absolwentem prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”) w Rzymie, którą ukończył w roku akademickim 2007/2008. W roku 2009 […]

2018/01/08

O nas Ośrodek Medyczny Osteomed to nowoczesna placówka medyczna, w ofercie której znajduje się szereg podstawowych oraz wysoce specjalistycznych konsultacji i zabiegów medycznych, a także pełna gama badań analitycznych. Już od ponad 20 lat nasi specjaliści służą pomocą w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych Zasady Voucher podarowany przez Ośrodek Medyczny Osteomed (Kraków, ul. Kazimierza Wielkiego 57) upoważnia […]

Strona w trakcie przebudowy.
Przepraszamy za utrudnienia.