Logo
Ladies

Osocze bogatopłytkowe

Działanie

Zabieg przeznaczony jest dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego. Preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany jest z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Wskazania

  • wygładzenia zmarszczek i spłycenia bruzd,
  • poprawy elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
  • rewitalizacji skóry, wygładzenia i ujednolicenia kolorytu skóry,
  • remodeling włókien kolagenowych,
  • poprawy ukrwienia skóry,
  • przyspieszenia procesów gojenia,
  • poprawy kondycji włosów.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest przez lekarza. W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Po jego zagęszczeniu oraz dodaniu specjalnego odczynnika uzyskuje się osocze bogato płytkowe, które jest preparatem ostatecznie podawanym pacjentowi.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu (poprawa napięcia i elastyczności skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek) widoczne są po dwóch tygodniach.

W przypadku terapii mającej na celu poprawę kondycji i zagęszczenie włosów, pierwsze efekty widoczne są po dwóch zabiegach.

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów osoczem bogatopłytkowym.

Odczucia podczas zabiegu

Odczucia podczas zabiegu osoczem bogato płytkowym przypominają zabieg mezoterapii – pacjent czuje delikatne nakłucia igłą.

Zapłać w ratach!
Zobacz więcej

Aktualności

Badge
2018/11/09

Edukacja i doświadczenie zawodowe Prof. Krzysztof Rytlewski ukończył Akademię Medyczną w Krakowie. Po rocznym stażu podyplomowym w Kielcach rozpoczął pracę w Krakowskim Szpitalu Klinicznym, gdzie pracuje do dzisiaj. W roku 1984 r. uzyskał specjalizację w zakresie ginekologii i położnictwa. Jako pracownik naukowy nieprzerwanie związany jest z Akademią Medyczną, a później Collegium Medicum UJ. W roku […]

2018/11/09

Dr n. med. Dominik K. Boligłowa – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej dołączył do zespołu lekarzy pracujących w ośrodku Osteomed. Dominik Boligłowa jest absolwentem prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”) w Rzymie, którą ukończył w roku akademickim 2007/2008. W roku 2009 […]

2018/01/08

O nas Ośrodek Medyczny Osteomed to nowoczesna placówka medyczna, w ofercie której znajduje się szereg podstawowych oraz wysoce specjalistycznych konsultacji i zabiegów medycznych, a także pełna gama badań analitycznych. Już od ponad 20 lat nasi specjaliści służą pomocą w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych Zasady Voucher podarowany przez Ośrodek Medyczny Osteomed (Kraków, ul. Kazimierza Wielkiego 57) upoważnia […]

Partnerzy