Logo
Ladies

Resurfacing skóry, usuwanie plam, redukcja rozstępów i blizn

Zastosowanie lasera Alma Harmony XL PRO iPixel

Resurfacing skóry twarzy polega na użyciu promieniowania lasera frakcyjnego o działaniu odmładzającym. Działanie to gwarantuje redukcję zmarszczek, wygładzenie blizn, a także eliminację zaskórników i zwężanie rozszerzonych porów.

Usuwanie zmian pigmentacyjnych – do zmian pigmentacyjnych zaliczane są przebarwienia i plamy objawiające się poprzez skumulowanie melaniny w chorobowo zmienionych miejscach. Działanie Alma Harmony XL PRO – iPixel doprowadza do rozbicia przebarwienia i późniejszego samoczynnego wchłonięcia plam przez organizm.

Laserowe odmładzanie twarzy gwarantuje nie tylko wyrównanie zmarszczek, ale także poprawę jej gęstości i owalu twarzy, który wraz z wiekiem zostaje zaburzony przez opadającą skórę.

Redukcja rozstępów – iPixel skutecznie redukuje rozstępy powstałe w wyniku ciąży lub gwałtownych zmian wagi, dzięki szybkiemu zagęszczeniu i rozjaśnieniu skóry w problematycznych miejscach.

Przebieg zabiegu

Poprzez platformę lasera emitowana jest wiązka światła o długości fali 2940nm, która działa skutecznie, trwale oraz bardzo dynamicznie. Głowica lasera pracuje tworząc mikrouszkodzenia naskórka, pozostawiając po sobie jedynie bardzo malutkie zagłębienia, przez które wprowadzana jest następnie wiązka laserowa.

Taki proces sprawia, że gojenie po zabiegu przebiega niezwykle szybko a skóra jest silnie pobudzona do odbudowy. Laser penetruje zarówno komórki podskórne jak i skórę właściwą skutecznie stymulując skórę do naprawy i odnowy.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • opalona skóra (opalenizna aktywna ), nabyta przez ostatnie 2 tygodnie lub w przypadku solarium 30 dni,
 • bielactwo,
 • stany zapalne skóry,
 • infekcje skórne,
 • nowotwory,
 • bliznowce w obszarze leczenia, skłonność do powstawania bliznowców (keloidów),
 • łuszczyca (faza aktywna),
 • epilepsja,
 • nadwrażliwość na światło,
 • niewydolność nerek,
 • leki światłouczulające: izotretynoina ( w ciągu ostatnich 3-6 miesięcy ), tretynoina ( w ciągu ostatnich 2 tygodni ), leki przecidepresyjne, immunosupresyjne, tetracykliny,
 • zioła: m.in. dziurawiec, nagietek, rumianek, skrzyp polny,
 • spożywanie alkoholu (24h ),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew,
 • ciąża, karmienie piersią,
 • cukrzyca.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas usuwania przebarwień pacjent odczuwa dyskomfort, jednak sama bolesność zabiegu zależy od indywidualnych odczuć osoby poddawanej zabiegowi.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po zabiegu skórę należy silnie nawilżać oraz chronić przed promieniowaniem słonecznym.Brak ochrony przed promieniami UV może doprowadzić do powstania przebarwień. Nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń przez około 7  dni po zabiegu.

Skóra po wykonanym zabiegu jest zaczerwieniona. Rumieniowi towarzyszy delikatne pieczenie a czasem również suchość i uczucie ściągnięcia skóry. W ciągu kilku dni od zabiegu występuje złuszczanie naskórka.

Zapłać w ratach!
Zobacz więcej

Aktualności

Badge
2018/11/09

Edukacja i doświadczenie zawodowe Prof. Krzysztof Rytlewski ukończył Akademię Medyczną w Krakowie. Po rocznym stażu podyplomowym w Kielcach rozpoczął pracę w Krakowskim Szpitalu Klinicznym, gdzie pracuje do dzisiaj. W roku 1984 r. uzyskał specjalizację w zakresie ginekologii i położnictwa. Jako pracownik naukowy nieprzerwanie związany jest z Akademią Medyczną, a później Collegium Medicum UJ. W roku […]

2018/11/09

Dr n. med. Dominik K. Boligłowa – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej dołączył do zespołu lekarzy pracujących w ośrodku Osteomed. Dominik Boligłowa jest absolwentem prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”) w Rzymie, którą ukończył w roku akademickim 2007/2008. W roku 2009 […]

2018/01/08

O nas Ośrodek Medyczny Osteomed to nowoczesna placówka medyczna, w ofercie której znajduje się szereg podstawowych oraz wysoce specjalistycznych konsultacji i zabiegów medycznych, a także pełna gama badań analitycznych. Już od ponad 20 lat nasi specjaliści służą pomocą w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych Zasady Voucher podarowany przez Ośrodek Medyczny Osteomed (Kraków, ul. Kazimierza Wielkiego 57) upoważnia […]

Partnerzy