Logo
Ladies

Specjalizacje

 • Hepatolog

 • Urologia

  Urologia to dziedzina medycyny zajmująca się układem moczowo-płciowym, jego budową, fizjologią, schorzeniami
  (np.: zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wadami patologicznymi w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym i operacyjnym. Urolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wymienionych problemów.

 • Reumatologia

  Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości, stawów, a także ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej (kolagenozy). Schorzenia te mogą mieć podłoże metaboliczne, zapalne, a także zwyrodnieniowe. Reumatolog zajmuje się rozpoznawaniem wymienionych problemów, leczeniem, a także zapobieganiem powstawania chorób reumatycznych.

 • Radiologia

  Radiologia jest dziedziną medycyny zajmująca się diagnozowaniem przy użyciu promienia rentgenowskiego oraz ultradźwięków. Otrzymany w wyniku badania obraz jest interpretowany przez radiologa – opisywany i diagnozowany. Radiologia jest wykorzystywana na każdym etapie leczenia chorego – od rozpoznania samej choroby, poprzez postępy
  w czasie leczenia, aż po wykrywanie powikłań.

 • Podologia / Pedicure leczniczy

  Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego.  Zabiegi podologiczne mają na celu przywrócenie i poprawę komfortu stóp. Przedmiotem leczenia są najczęściej wrastające paznokcie, odciski, nagniotki, modzele, pęknięcia na piętach, pogrubiała skóra na podeszwach. Wizytę w gabinecie podologa zaleca się także osobom chorym na cukrzycę, otyłym oraz kobietom w ciąży.

 • Neurologia

  Neurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby są domeną zarówno neurologa jak
  i psychiatry. Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy,
  a psychiatria z kolei zajmuje się głównie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.

 • Kardiologia

  Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty
  i mniejszych naczyń krwionośnych), ich rozpoznawaniem i leczeniem.

 • Interna

  Interna (z łac. „internus” – wewnętrzny) to potoczna nazwa działu medycyny, zajmującego się schorzeniami narządów wewnętrznych. Czasami nazywana jest także medycyna wewnętrzną.

 • Immunologia

  Immunologia jest dziedziną medycyny zajmująca się biologicznymi i biochemicznymi podstawami reakcji odpornościowo-obronnej ustroju na patogen lub inne obce organizmowi substancje i ciała jak np. toksyny lub transplantaty. Ponadto bada ona prawidłowość tejże reakcji i ewentualne jej zaburzenia. Obiektem badań immunologii jest system immunologiczny
  i procesy chemiczne i biochemiczne. Procesy te nazywa się wspólnym pojęciem reakcji lub odpowiedzi immunologicznej.
  W medycynie immunologia odgrywa centralną rolę w zrozumieniu, zapobieganiu, diagnostyce i terapii chorób.

 • Ginekologia

  Ginekologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, jakimi zajmują się ginekolodzy, to zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, niepłodność oraz nowotwory narządów rodnych.

 • Gastrologia

  Gastrologia to dziedzina medycyny zajmująca się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego: przełyku, żołądka, jelit, odbytu, gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) oraz dróg żółciowych.

 • Endokrynologia Ginekologiczna

  Endokrynologia ginekologiczna jest dziedziną medycyny zajmującą się czynnością, zaburzeniami i leczeniem zaburzeń związanych z funkcją gonad, czyli jajników i jąder. Endokrynologia ginekologiczna zajmuje się m.in. hyperprolaktynemią, chorobami tarczycy, chorobami układu podwzgórzowo-przysadkowego czy chorobami kory nadnerczy.

 • Endokrynologia

  Endokrynologia to nauka o gruczołach, hormonach i ich działaniu. Jako dziedzina medycyny zajmuje się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego (zaburzenia wydzielania hormonów), np.: przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy
  i jajników.

 • Diabetologia

  Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

 • Dermatologia estetyczna

  Dermatolgia estetyczna to dział dermatologii zajmujący się profilaktyką starzenia się skóry oraz korektą szeroko pojętych defektów estetycznych (m.in. blizny, przebarwienia na skórze, łysienie).

  W Ośrodku Medycznym OSTEOMED dostępne są najnowocześniejsze zabiegi, m.in. modelujący sylwetkę Coolsculpting by Zeltiq, laserowa depilacja Vectus, zabiegi osoczem bogatopłytkowym oraz zabieg transplantacji włosów metodą S.A.F.E.R.
  Wszystkie zabiegi w naszym Ośrodku wykonywane są przez wyszkolony personel medyczny.

 • Dermatologia

  Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami skóry, włosów i paznokci, a także niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze.

  W Ośrodku Medycznym OSTEOMED zapewniamy dostęp do najlepszych specjalistów z zakresu dermatologii. Wykonujemy m.in. zabiegi laserowe, krioterapię oraz badanie wideodermatoskopowe (dermatoskopia komputerowa) umożliwiające badanie znamion (pieprzyków).

 • Chirurgia plastyczna

  Chirurgia plastyczna – to dziedzina zabiegowa w ramach której zawiera się: chirurgia rekonstrukcyjna, mikrochirurgia, chirurgia ręki, chirurgia oparzeń, chirurgia estetyczna. Chirurgia plastyczna jest specjalnością medyczną ściśle związaną
  m.in. z chirurgią ogólną, chirurgią dziecięcą, ortopedią, traumatologią, urologią, ginekologią, okulistyką, neurochirurgią czy nawet psychologią i psychiatrią. Dzięki swej wybitnej interdyscyplinarności zakres i zróżnicowanie zabiegów wykonywanych
  w ramach chirurgii plastycznej jest jednym z największych wśród specjalności zabiegowych medycyny.

 • Chirurgia – Ortopedia

  Ortopedia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządu ruchu (szkieletu, układu więzadłowo-stawowego oraz mięśni)

  Ośrodek Medyczny OSTEOMED oferuje usługi w zakresie:

  • USG stawów (także u dzieci)
  • blokady dostawowe
  • punkcje stawów
  • opatrunki
  • drobne zabiegi chirurgiczne (czynniki wzrostu)
 • Chirurgia ogólna

  Chirurgia jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem operacyjnym. Jest nauką nadrzędną i zawiera wiele podspecjalności. Sama nazwa chirurgia identyfikowana jest z dziedziną o nazwie chirurgia ogólna. Jest to kliniczna dziedzina medycyny. Oprócz chirurgii zabiegowej istnieje jednak szeroki zakres chirurgii zachowawczej.

 • Flebologia (chirurgia naczyniowo – flebologiczna)

  Flebologia to dział medycyny zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób naczyń, w tym głównie chorób żył. Zadaniem flebologa jest leczenie zarówno pajączków żylnych, niewydolności żylnej, żylaków, jak i trudno gojących się owrzodzeń pochodzenia żylnego.

Aktualności

Badge
2018/11/09

Edukacja i doświadczenie zawodowe Prof. Krzysztof Rytlewski ukończył Akademię Medyczną w Krakowie. Po rocznym stażu podyplomowym w Kielcach rozpoczął pracę w Krakowskim Szpitalu Klinicznym, gdzie pracuje do dzisiaj. W roku 1984 r. uzyskał specjalizację w zakresie ginekologii i położnictwa. Jako pracownik naukowy nieprzerwanie związany jest z Akademią Medyczną, a później Collegium Medicum UJ. W roku […]

2018/11/09

Dr n. med. Dominik K. Boligłowa – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej dołączył do zespołu lekarzy pracujących w ośrodku Osteomed. Dominik Boligłowa jest absolwentem prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”) w Rzymie, którą ukończył w roku akademickim 2007/2008. W roku 2009 […]

2018/01/08

O nas Ośrodek Medyczny Osteomed to nowoczesna placówka medyczna, w ofercie której znajduje się szereg podstawowych oraz wysoce specjalistycznych konsultacji i zabiegów medycznych, a także pełna gama badań analitycznych. Już od ponad 20 lat nasi specjaliści służą pomocą w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych Zasady Voucher podarowany przez Ośrodek Medyczny Osteomed (Kraków, ul. Kazimierza Wielkiego 57) upoważnia […]

Strona w trakcie przebudowy.
Przepraszamy za utrudnienia.